• Kącik Patriotyczny

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W piątek, 9 listopada 2018r. w sposób niecodzienny obchodziliśmy w naszej szkole uroczystości związane ze 100 - leciem  odzyskania przez  Polskę niepodległości. Nie było tradycyjnego apelu. Uczniowie klas  IV – VIII
            przy patriotycznych piosenkach przygotowywali plakaty – jeden należało wykonać do słów Mazurka Dąbrowskiego, drugi zaś o tematyce niepodległościowej.

Kiedy uczniowie klas starszych przygotowywali plakaty reprezentanci wszystkich klas – od 0 do VIII –  uczestniczyli w biegu niepodległościowym w parku przy szkole.

Uczniowie klas 0 – III zebrani w auli szkoły uczestniczyli w programie  patriotycznym na który składało się:

- prezentacja historii naszego kraju po utracie niepodległości,

- prezentacja wierszy i pieśni patriotycznych i wojskowych,

- prezentacja symboli narodowych,

- wspólne śpiewanie hymnu narodowego.

Dzieci z  tych samych klasach brały udział w konkursach: klasy 0 – II
            w konkursie plastycznym o symbolach narodowych a uczniowie klas III
            turnieju wiedzy o Polsce.

Przed godziną jedenastą cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie można było obejrzeć plakaty patriotyczne a  godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewali hymn narodowy.

Świętowanie odzyskania niepodległości nie mogło by się odbyć bez śpiewu pieśni patriotycznych. Zarówno dzieci młodsze jak i starsze zaprezentowały swoje ulubione utwory.

Kolejną atrakcją świętowania w naszej szkole był marsz niepodległościowy, po którym nastąpiło zasadzenie przy szkole Dębu Niepodległości – pamiątka tych wydarzeń.