• Rok kopernikański

• Tekstowa podstrona

• 23 marca 2023
            • Mikołaj Kopernik - wykład.

Dzień Ziemi

W dniu 23 marca 2023 r. odbył się apel z okazji 550tych urodzin Mikołaja Kopernika. Gościliśmy w Naszej Szkole Pana Jacka Drążkowskiego, astronoma z Lidzbarka Warmińskiego. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wykładzie o Mikołaju Koperniku, zadawali pytania prowadzącemu jak i odpowiadali na jego pytania, za które niektórzy otrzymali wyjątkowe nagrody. Ogrom wiedzy prowadzącego spowodował, że wykładu słuchało się z zaciekawieniem i uwagą.
              Za przepiękny wystrój odpowiadała Pani Beata Nowak, a także uczniowie, którzy przygotowali wspaniałe prace. Gratulujemy!

• 5 kiwetnia 2023
            • LOGO

Konkurs na logo.

W związku z 550-tą rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego wyjątkowego jubileuszu. Przystąpiliśmy m.in. do akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia”, której celem jest popularyzowanie w środowisku szkolnym i lokalnym postaci oraz zasług Mikołaja Kopernika.

Pierwszy etap akcji to konkurs na logo. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział. Wpłynęło mnóstwo prac. Komisja wyróżniła 3 najlepsze:

I miejsce – Milena Taraszkiewicz
              II miejsce – Alicja Puszkiewicz
              III miejsce Amelia Mocarska

W maju prace laureatów zostaną wysłane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej.
              Następnym etapem akcji będzie nasadzenie konwalii w parku przy szkole oraz upamiętnienie akcji okolicznościową tablicą.

• 21 kwietnia 2023
            • Dzień Ziemi

W dniu 21.04.2023 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Tematyka poświęcona edukacji oraz szacunku do naszej matki- planety. Występy przygotowała klasa VIII A, na czele z Panią Elżbietą Petrecką oraz Panem Piotrem Suszyńskim. Za piękny wokal dziękujemy uczennicy klasy 8 D- Kornelii Krywko. Za wspaniałą dekorację odpowiadała Pani Beata Wiszniewska. Za obsługę techniczną odpowiadał Pan Wojciech Żubrowski. Apel podsumowała Pani Dyrektor Gabriela Gomoła, która zachęcała do codziennego dbania o naszą planetę, poprzez dbanie o najbliższe otoczenie, a także naszą szkołę.